SON DAKİKA

Üniversite Personeli Haber Portalı

Türkiye’nin İhracatta ki Sınır ötesi kapısı… GATEOFTEC Turkish Expo Center

Bu haber 24 Ağustos 2017 - 22:46 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.
Türkiye’nin İhracatta ki Sınır ötesi kapısı… GATEOFTEC Turkish Expo Center

İhracattaki Amaların cevabı… Sorunların Çözümü…  500 milyar ihracatın anahtarı….

ihracatdanismanligi

Türkiye’nin İhracatta ki Sınır ötesi kapısı… GATEOFTEC Turkish Expo Center

İhracatı nasıl artırırız?
İhracatta Nasıl başarılı Oluruz?
İhracat Kg fiyatını nasıl artırırız?
İhracatta Yeni Pazarlara Nasıl açılırız?
İhracat için müşteriyi nasıl bulur ihracat yaparız?

logogateoftec

Binlerce soru var. Binlerce yapmama nedeni. Ama tek çözüm projesi ve kobilerin ihracat yapmasını kolaylaştıran tek organizasyon. GATEOFTEC Turkish Expo Center.

Kobilerin ihracat yapamamasının en önemli nedenleri nelerdir diye sorduk İhracatçıya ve aldığımız cevaplar;

Bilgi eksikliği; ihracat konusunda gerekli bilgi yoksunluğu

Sermaye azlığı; ihracatta müşteri bulmak uzun ve maliyet gerektiren işler,

Güven: yabancı firmalara güvenmiyoruz yada onlar bize güvenmiyor,

Mobilite; dilediğimiz zaman dilediğimiz kadar yurtdışına ziyaret edemiyoruz. Her istediğimizde yurtdışına çıkamıyoruz,

Operasyon; numune gönder, pazarlık et, akreditif aç, lojistik, gümrük, teslimat tahsilat, bunlar uzak mesafelerde zorlaşıyor.

Yasal hukuksal sorunlar, sınır ötesi firmalar dış ticaret yada kendi ülkelerinden çözüm isterler.

İşte tüm bu sorunları çözerseniz kobilerin ihracat yapmasını sağlarsınız. Küçük ve orta ölçekli işletmeler ihracat için uzman çalıştırma konusunda bütçe ve motivasyon sorunu yaşarlar. Diledikleri zaman bir ülkeye gidip diledikleri kadar zaman kalıp müşteri arayamazlar, istenen her numune yada örnek talebini karşılayamazlar, karşıdaki firmanın nasıl koşulsuz güvenmesini beklemiyorsak, bizde bekleyemeyiz. Çözüm…

Bir showroom 365 gün açık, bu Showroom hedef Pazar da. Her sektörden sadece 1 ürün ve firmaya yer veriyor. O ülkenin yasalarına gör kurulmuş firmalar anlaştıklarında yasalar karşısında yerel hukuk egemen.  Bu showroom da ürünlerden yeteri kadar örnek var. Bu alanda yerel haktan satıcılar kendi ülkelerinden firmalara satış yapıyor. Anlaşmaları bu alanda hazırlıyor ve Türkiye de temsil ettikleri firma ile görüştürüp toptan ihracata aracılık ediyorlar. Ürünün ihracatını an ve an takip edebiliyorlar. Showroom da çalışan personel, kapı kapı firma firma görüşüp bu alanda Türk İhraç ürünlerine kolay ulaşabileceklerini her gün onlara duyuruyor. Onlarla iletişimi sağlıyor.

Bu alanda ayrıca Türkiye, Türk ürünleri, Türk kültür ve T icareti, Sağlık ve Eğitimi alanında bilgi ve etkinliklere ulaşma imkanına sahipsiniz. Siz o ülke vatandaşı olsanız, o ülkenin ithalatçısı olsanız Türk mallarına ulaşmak için başka bir yol yada adres arar mısınız?

20 yılı aşkın tecrübe ve ihracatı artırmak için düşünce dolu gecelerin sonucunda anladım ki ve gördüm ki aynı yolda yürüyenlerin hepsi aynı doğruya ulaşıyor. Buda yurtdışında sabit Türk İhracat Merkezleri, bu merkezler ile bu ürünler için 365 gün iletişim, reklam, tanıtım, satış, lojistik, gümrük ve operasyonlarına kadar düşüne ve çalışan bir merkezle olabilir. TEC ler sadece bir ürün için bir firma ile çalışıyor. TEC de yer almanın maliyeti ilk yıla özgü sadece 1000 dolar.

Bu projede yer almak için tüm soru ve cevaplarınız için bizi arayabilirsiniz. Bu proje  ihracat için yaşanan tüm sorunların çözümünü   hedeflemektedir. Bildiğimiz bize sorulan tüm soruların cevabından yola çıkarak geliştirdik. Bu amaçla ilk projeyi Afrika nın dünyaya açılan dost kapısı FAS ta açtık. Şimdi Belçika nın başkenti Brüksel de 2.sini açıyoruz. Tüm ihracatçılarımıza kapımız açık. Onları bu projede yer almak için davet ediyoruz.

Gateoftec ve Murat Işık olarak; ihracatı geliştimeyi görev edinen ekibimiz ile ülkemize hizmet düsturu ile yola çıktık. Bu yol bizim ülkemize karşı görevimizi yapma biçimimiz. Sizide önce kendi firmanız ve geleceğiniz için ihracata ihracat yapmaya sonrada GATEOFTEC projesine davet ediyoruz.

http://gateoftec.com/gateoftec-hakkinda/

http://gateoftec.com/hedeflerimiz/

http://gateoftec.com/neden-gateoftec/

http://gateoftec.com/turk-ihracat-merkezi/

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA