SON DAKİKA

Üniversite Personeli Haber Portalı

500 milyar ihracat hayal değildir.

Bu haber 24 Ağustos 2017 - 23:02 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.
500 milyar ihracat hayal değildir.

500 milyar ihracat hayal değildir.

ihracatdanismanligi

Herkesin ihracat yapmak için bir yola, bir sisteme ve ihracat yapma isteğine var.

Bu sistem İhracat Danışmanlığıdır.

Türkiye de ihracatı artırmanın yolu ve refahın yolu kobilerden geçmektedir. Hızlı bir şekilde kobilerin ihracatçı olması gerekir. Büyük ölçekli firma ve sanayi kuruluşlarının çoğu yabancı sermayelidir. Otomotiv şirketleri ülkemizde ihracatın lokomotifidir. Ancak bu firmaların içinde payımız %15 i geçmez. Kobiler ise direkt Türk iş gücü, sermayesi, hammaddesi ile çalışır. Bugün İstanbul’dan Mardine 300 bin kobimiz var. Son KOSGEB rakamları daha yüksek sayılar vermektedir.  Bunların sadece 150 bini üretici yada ihracatçı olsa bu ekonomiye 300 milyar dolar katkıda bulunur. Her KOBİ’nin 1 milyon ihracat yapması ihracat hedefimize 150 milyar dolar katkıda bulunur. Bu ihracatı kobinin yapması ise direkt Türk sermayesinin ve iş adamının gelişimi demektir.

Bu gelişim sadece zenginlik demek değildir. Aynı zamanda dünya görüşü, teknoloji, eğitim, mobilite olacak buda dünyayı daha yakından tanıyan girişimci profesyoneller yaratacaktır. Ayrıca 150 bin İhracat Uzmanı ihtiyacı ortaya çıkaracaktır. Sorun çözmek için bakışı değiştirmek lazım.

Herkes İhracat Yapar yeter ki bir sistem ve motivasyonu olsun.  Bunu başarmak için yapılacak bir çok şey var. Evet zamanda alıyor. Başarı kaçınılmaz.

ihracatdanismanligireklam

Nereden mi başlayacağız?

Öncelikle gelsin Kobilerimiz bu yola birlikte çıkalım istiyoruz. Çünkü ihracatı bilen birinden öğrensinler ilk aşamada rehberlik alsınlar ve zaman para kaybetmesinler istiyoruz. İhracatın 15 aşaması vardır. Bu aşamalar

1- Evre : Analiz

2- Evre : Strateji belirleme

Finansal Projeksiyon

Dijital Projeksiyon

Teşvik Projeksiyonu

Global Pazar Strateji

Hedef Pazar Stratejisi

3- Evre : Materyal Üretimi

4- Evre : İsimlendirme

5- Evre : Temel atma

6 – Evre : Uygulama Süreci (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

7-Evre : Database oluşturma (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

PAL  (potansiyel Alıcı Listesi)

HAL ( Hazır Alıcı Listesi)

8- Evre : Ekosistem oluşturma (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

9- Evre : Pazar araştırma planlaması (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

10- Evre : Networking Oluşturma (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

11-Evre : Fuar planlama planı (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

12-Evre : 365 gün ihracat yönetişimi (Global – Hedef Pazar ikili çalışma)

13-Evre : Fiili saha çalışması

14-Evre : Sizin için satan Bayii / Ajan oluşturma

15-Evre : İhracat – İhracat

Şeklindedir. Bu çalışma yapılırken kobilerimizin motivasyonunun eksilmemesi ve sonuç alması için bu evreleri hızlı zararsız geçirmelidir.

Bu nedenle kobilerimizin bu aşama ve çalışmaları belli bir planla içinde yapmasını istiyoruz. Kobilerimiz bu süreci doğru yönetirse günümüz teknolojisi ve imkanları ile bunu yapması mümkün.

Kobilerin bir an önce ihracata teşvik edilmesi ve bu alanda gelişmesi için bir çok teşvik, devlet desteği de mevcuttur. Kobilerimiz bu işi öğrensin, ihracatı geliştirsin diye ekonomi bakanlığımız, ihracatçı birliklerimiz, ticaret sanayi odalarımız eğitim ve destek çalışmaları yürütmektedir. Bu çalışmalarda verdiğimiz eğitimlerde de belirttiğimiz tek şey durmadan ihracat yapmak için çalışmaları gerektiğidir.

Uzun lafın kısası Türkiye de işsizliğin, orta gelir tuzağının, gelişmişlik, eğitim problemlerinin çözümü üretmek ve ihraç etmektir. Bunun çözümü ihracatı öğrenmek , sistem haline getirmek, uygulamak ve motivasyonu kaybetmemektir. Bu  motivasyon ve çalışma içinde devlet harcadığınız her 10 liranın 5 lirasını teşvikler kapsamında karşılamaktadır. O zaman ne yapılmalıdır. Durmak yok ihracat için devam…

Biz İGEME ve Murat IŞIK olarak şunu söylüyoruz. İhracat bir iş değil bir görevdir. Bu bir tür vatan hizmetidir. İhracat yapmak ülkeye yapacağınız en iyi hizmettir. Bunu yapmak öğrenmek için lütfen durmayın ve ihtiyacınız olursa bizi arayın… Üstelik 2017 sonuna kadar her sektörde bir başarı hikayesi için özel kampanyamızdan yararlanın.

https://www.igeme.com.tr/ihracat-is-plani/

https://www.igeme.com.tr/ihracat-danismanligi/

 https://www.igeme.com.tr/iletisim/

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA