SON DAKİKA

Üniversite Personeli
Öğretim Görevlisi Aylıksız İzindeyken Özelde Çalışabilir mi? Öğretim Görevlisi Aylıksız İzindeyken Özelde Çalışabilir mi?

11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununa tabi olarak görev yapan öğretim üyeleri için aynı Kanunun 20 nci maddesinde “Bu Kanu...

Öğretim Görevlisi Üvey Çocuğu İçin Aylıksız İzin Alabilir mi? Öğretim Görevlisi Üvey Çocuğu İçin Aylıksız İzin Alabilir mi?

Bilindiği üzere, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 62 nci maddesinde; “Üniversite öğretim elemanları ve üst kuruluşlar il...

Öğretim Elemanlarının Olağanüstü Hal (OHAL) Döneminde Çekilme Usulü Öğretim Elemanlarının Olağanüstü Hal (OHAL) Döneminde Çekilme Usulü

Öğretim elemanlarının olağanüstü hal dönemlerinde hangi şartlar dahilinde çekilmiş sayılacaklarına ilişkin ve Öğretim elemanlarının istifa sonrası bek...

Öğretim Üyeleri 657 s.k Göre Aylıksız İzin Alabilirler mi? Öğretim Üyeleri 657 s.k Göre Aylıksız İzin Alabilirler mi?

Öğretim üyelerinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 108 maddesine istinaden aylıksız izin kullanıp kullanamayacağı hususunda Devlet Personel Başk...

Yurt Dışına Gönderilen Akademisyenlerin Eğitim Öğretim Ödeneği Yurt Dışına Gönderilen Akademisyenlerin Eğitim Öğretim Ödeneği

Yükseköğretim Kurumlarında görevli öğretim elemanlarına en yüksek Devlet memuru aylığı (ek gösterge dahil) brüt tutarının on ikide biri, her ay aylıkl...

İkinci Öğretimde Görevli Öğretim Üyesinin Ek Ders Ücreti İkinci Öğretimde Görevli Öğretim Üyesinin Ek Ders Ücreti

İkinci öğretimde görevli öğretim üyelerine saat 17.00’den önce yapılmasına rağmen ek ders ücreti tahakkuk ettirilirken bu hususa dikkat etmeyip tüm de...

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA